دبیرخانه مرجع صلاحیت دار ملی فناوری های اقلیم
FA EN

مجموعه وبینار «تسریع بازیابی سبز از طریق فناوری‌های اقلیمی»

مجموعه وبینار «تسریع بازیابی سبز از طریق فناوری‌های اقلیمی»

محدودیت‌ها به خاطر کوئید ۱۹ در سراسر جهان منجر به کاهش انتشار گاز گلخانه‌ای در سراسر جهان می‌شوند. با این حال، تلاش‌های بیشتری از سوی انجمن بین‌الملل موردنیاز است تا این منافع کوتاه‌مدت به یک راهبرد بلندمدت تبدیل شوند و از طریق آن اهداف اقلیم که تحت توافقنامه‌ی پاریس تعریف شده‌اند حاصل شوند. استقرار فناوری‌های اقلیم قادر به مقابله با بحران اقتصادی کنونی و همچنین پشتیبانی از کشورها در حصول تعهدات اقلیمی خود است. اما کدام مکانیسم‌ها و اقدامات بین‌المللی برای تسریع انتقال فناوری موردنیاز هستند و بخش خصوصی چه نقشی در تمام این امور ایفا می‌کند؟

تحول به سمت اقتصاد با مصرف کربن پایین در بسیاری از کشورها به تعاملات صنایع کلیدی از جمله بخش سیمان یا شرکت‌های ارائه‌دهنده‌ی خدمات مهندسی صنعتی بستگی دارد. سخن‌گویان ما مثالی از این دو بخش اتخاذ می‌کنند تا نشان دهند مکانیسم‌های بازار چگونه می‌توانند از استقرار فناوری‌های دوستدار محیط‌زیست پشتیبانی کنند. آنها اقدامات جهانی موردنیاز در صنایع خود را نشان می‌دهند تا موضوع انتشار را بحث کنند و نقش احتمالی مکانیسم‌های بازار را نشان دهند. هیئت ما این موضوع را بحث می‌کند که کدام فناوری‌ها در این صنایع برای برآورده‌سازی اهداف تحت توافقنامه پاریس و اجتناب از اثرات محدودیت، مناسب هستند.

نهاد ملی تعیین­شده (NDE) کشور آلمان از کارشناسان بین‌المللی دعوت می‌کند تا این مباحث را در یک سری وبینار چهارهفته‌ای تحت عنوان «تسریع بازیابی سبز از طریق فناوری‌های اقلیمی: بخش خصوصی و مکانیسم‌های بازار چگونه انتقال فناوری را تنظیم می‌کنند» دعوت می‌کند. چهار جلسه‌ی آنلاین که از سوی وزارت فدرال امور اقتصادی و انرژی آلمان سازماندهی می‌شود از ۲۷ می تا ۱۷ ژوئن در هر روز چهارشنبه ساعت ۳ بعدازظهر (CEST) برگزار می‌شوند. این بحث به زبان انگلیسی برگزار می‌شود و مشارکت در آن به صورت رایگان است.

برای ثبت نام اینجا کلیک کنید.

 

منبع: https://bit.ly/36C5c53

نظر دهید